SWINGUJĄCE 3-MIASTO – Koncert Pick’n’Rollu – 2012

SWINGUJĄCE 3-MIASTO – koncert promujący fonograficzną serię wydawniczą o tym samym tytule, mającą na celu przypomnienie formacji i artystów, którzy kilkadziesiąt lat wcześniej byli doceniani nie tylko na Wybrzeżu, ale z przyczyn pozamerytorycznych nie doczekali się w tamtym czasie wydawnictw płytowych. Koncert odbył się 17 marca 2012 roku w nieistniejącym już klubie Pick & Roll (Sopot, ul. Zamkowa Góra 3-5). Wzięły w nim udział trzy z czterech formacji, których nagrania wydane zostały w tamtym czasie w ramach fonograficznej serii „Swingujące 3-miasto”. Była wśród nich nadal funkcjonująca Rama 111 oraz reaktywowany na tę okazję Antykwintet w niemal oryginalnym składzie oraz Baszta z dwoma „oryginałami” (Dranicki i Olek Śliwa) – Jerzy Główczewski nie niestety dojechał.

Imprezę zwieńczyło jazzowo-bluesowe jam-session, które trwało do późnych godzin nocnych.    

 

Rama 111 wystąpiła w składzie: Jan Rejnowicz (key), Tadeusz Petrow, Przemek Dyakowski, Maciej Flont (sax), Piotr Nadolski (tp), Janusz Kadyszewski (bg) i Andrzej Śliwa (dr) oraz Marianna Wróblewska, Agnieszka Babicz i Joanna Knitter (voc);

 

Antykwintet: Leszek Kułakowski (p), Antoni Śliwa (fl), Józef Eliasz (dr) plus Piotr Kułakowski (db)

 

Baszta w składzie: Leszek Dranicki (g, voc) i Aleksander Śliwa (bg) plus Jan Rejnowicz (p), Maciej Flont (sax), Piotr Nadolski i Marek Horewicz (tp), Adam Wiśniewski (tb) i Andrzej Śliwa (dr).