SONIC SYNDICATE

SONIC SYNDICATEEMIL MISZK & THE SONIC SYNDICATE – autorski projekt trębacza Emila Miszka, który zaprosił do współpracy siedmiu czołowych polskich muzyków młodego pokolenia. Każdy z nich, mimo młodego wieku posiada spory potencjał twórczy, duże doświadczenie i niemały dorobek. Zespół tworzą: Emil Miszk (tp), Kuba Więcek (a.sax), Piotr Chęcki (t.sax), Paweł Niewiadomski (tb), Michał Zienkowski (g), Szymon Burnos (p, key), Konrad Żołnierek (db, bg), Sławek Koryzno (dr).

Zespół ma na koncie dwie płyty: Don’t Hesitate! (2018), za który otrzymali Fryderyka w kategorii Jazzowy Debiut Roku 2019 i „Artificial Stupidity”, który ukazał się już w czasie pandemii (2020)

O ich pierwszej płycie, Mieczysław Burski (Polskie Radio) napisał: – „Rzadko mamy do czynienia z oktetami w świecie jazzu. To już taka mała orkiestra – daje liderowi możliwość budowania różnorodnych zdarzeń. gdzieś jednak znika intymność, kameralność przedsięwzięcia. Można wybrać jedno albo drugie (…) Emil Miszk stara się jednak znaleźć kompromis, a jego krążek „Don’t Hesitate!” (…) to właśnie efekt tych starań. Wysublimowana płyta, której autorzy dbają o detale.”