Przyborowicz Tomasz

Tomasz Przyborowicz – Przybór (1977 Gdańsk) – basista i pedagog. Studiował w Akademiach Muzycznych w Katowicach i w Gdańsku. Obecnie jest nauczycielem muzyki w kilku szkołach w Gdyni oraz instruktorem w Szkole Muzycznej Musicollective.

Od 2015 roku pełni funkcję Prezesa Stowarzyszenia Muzycy Pomorza. Grał w niezliczonej ilości bardzo różnych zespołów, z których najbardziej znane to: No Limits, Łyczacza. Obecnie gra również z grupą: Bernard Dornowski Ex- Czerwone Gitary, Mietek Blues Band oraz Funk Motor. Pracował także m.in. z: Vadimem Brodskim, Timothy Drakem, Krystyną Durys, Jerzym Grunwaldem, Brianem Fentressem, Maciejem Łyszkiewiczem, Waldemarem Malickim, Leszkiem Możdżerem, Jackiem Siciarkiem, Romualdem Sławińskim, Jesperem Tydenem, Adamem Wolskim oraz zespołami: Keepin’ Tradition Jazz Quartet, Hevelius Brass, Groovekojad, Ha-Dwa-O!, Apteka, Ziętek Band, Team, Dobre Wiadomości, Piano 21, Capella Gedanensis. Grace Gospel Choir, a także z Akademickim Chórem Uniwersytetu Morskiego, Teatrem Muzycznym w Gdyni, Maybe Theatre Company i Teatrem Wybrzeże w Gdańsku, i Fundacją Błękitne Proscenium. Był nominowany do Fryderyka z zespołem Mietek Blues Band w 2010 roku oraz nagrodzony w roku 2008 na Przeglądzie Piosenki Aktorskiej z zespołem No Limits, 2005 na Forum Młodych w Gdańsku z Hevelius Brass oraz w 1996 na I Festiwalu Piosenki Młodzieżowej w Gdańsku z zespołem Kefir.

dyskografia: z No Limits – Gdy nią oddychasz (2012) i Angela (2007); z Łyczaczą –Bossa-nova (2009); z Mietek Blues Band – 30 Years Have Passed (2009) i That’s All Right (2015); z Romualdem Sławińskim – Mr Shorty (2016) i Tide (2017); z Łukaszem Majewskim – Mężczyzna z zakolami (2013) i Dragomirem Wojtyłko – Little World (2017).