POUR GROUP

POUR GROUP – akademicka formacja jazzująca założona na początku 2009 roku. Stworzyło ją pięcioro studentów Akademii Muzycznej w Gdańsku.

 

W zespole grali: Magdalena (Magda) Gajdzica (voc, fl); Michał Ciesielski (p); Maciej Milewski (g); Maciej Sadowski (db); Rafał Rakoczy (dr). Formacja przestała istnieć prawdopodobnie gdy skończyli studia. Dwójka z nich (Ciesielski i Sadowski) nadal działają w kręgu jazzu, a Milewski balansuje na pograniczu jazzu i muzyki filmowej. Z kolei Gajdzica nadal tworzy świat swoich dźwięków. W 2011 roku podjęła współpracę z formacją Mitch & Mitch, a następnie wraz z Małgorzatą Penkallą i Patrykiem Zieliniewiczem gra w trio Enchanted Hunters, które uznano za jeden z najciekawszych polskich zespołów młodego pokolenia. Poza tym, powiązana jest z kolektywami Polonia Disco i Róża.

 

Zespół Pour Group na początku grał głównie standardy jazzowe, po czym zaczął tworzyć własne kompozycje. W efekcie w 2009 roku zdobyli III nagrodę na VI Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy w Słupsku („Alternatywna Kołysanka”).