FLAMINGO – Obchody 10-lecia – 1968

W dniach 13-16 marca 1968 roku w Gdańsku odbyły się obchody 10-lecia Flamingo, na które złożyły się dwa koncerty otwarte (Filharmonia Bałtycka i Hall Główny Politechniki Gdańskiej) oraz dwa koncerty zamknięte – jeden z nich nazwano trawiennym – (Bratniak i Kwadratowa) oraz jam-session. W tym czasie w zespole grali:

Piotr Nadolski (tp), Lucjan Czaplicki (cl, as), Stanisław Cieślak (tb), Lucjan Woźniak (bj, p), Wiesław Damięcki (db, bg), Jan Nalaskowski (dr), Stefan Nowakowski (voc, g).

W ulotce anonsującej obchody napisano m.in.: „Zespół (Flamingo) zaliczył 30 koncertów filharmonicznych, 1782 kolokwia, Jugosławię, Norwegię, Francję, Czechosłowację, Węgry, Bułgarię, NRF, Szwajcarię, Austrię, 721 egzaminów, 18 festiwali, 13 dyplomów ukończenia wyższych studiów, I-szą nagrodę na Jazz nad Odrą 1965, 47 Podwieczorków na fali 230, 42 śluby (w tym 11 własnych) oraz niezliczoną ilość ślubów poprawy, 3 razy brał udział w Jazz Jamboree. Grają: w klubach, samolotach, pociągach, metro (Goldwyn-Mayer), w kostiumach kąpielowych, na pochodach, na molo, na dachach (m.in. Le Corbusier w Marsylii), na wiecach, na ogniskach, na wszelki wypadek, na zdrowie, na pamięć, z nut i z kapelusza oraz systemem pucharowym – każdy z każdym” oraz w innym miejscu: „W czasie 10-ciu lat Flamingo i Kwadratowa przetrwali: ładne parę lat studiów, 2 papieży, 2 rektorów, Wojnę Cypryjską, Rewolucję Kubańską, okres budowy Gmachu Elektroniki Politechniki Gdańskiej (…)”, co zapewne oddaje atmosferę tamtego jubileuszu.