NORDWAVE

NORDWAVE – „Grupa powstała na przełomie 2015 i 2016 roku podczas jesiennego sztormu na Bałtyku, z połączenia surowości skandynawskiego free jazzu, akademickiego warsztatu, słowiańskiej spontaniczności i młodzieńczego wigoru” – cytat z ich notki reklamowej.

 

Zespół funkcjonował mniej więcej 3 lata, co potwierdza prasowa informacja, że grupa w 2020 roku został reaktywowany, występując na jazzowym festynie „A Morze Dżez” w Jastarni (21.07.2020). Wcześniej zdobyli główną nagrodę podczas XIX Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (2.05.2016).

 

Grupa występowała w składzie: Adam Skorczewski (tp), Jakub Klemensiewicz (sax), Dominik Kisiel (p), Filip Arasimowicz (db) i Artur Paszkowski (dr). Później przymierzali się do niego również inni perkusiści: Tomasz Koper, Kaper Skolik i Antoni Wojnar.

Skutkiem takiej rotacji było , w 2019 roku przekształcenie zespołu w formację Adam Skorczewski Quintet, która w dwa lata później nagrała debiutancki album „Stream Of Consciousness”.