JÓZEFÓW TRIO – THREEISM

ANDRZEJ JÓZEFÓW TRIO – THREEISM – jazzowe trio założone w 2009 roku przez gitarzystę i kompozytora, Andrzeja Józefówa. W składzie, obok niego grali: Piotr Lewańczyk (db) i Patryk Kwaśniewski (dr). W trzy lata później nowym perkusistą został Sławek Koryzno. W 2015 roku skład został kompletnie przemeblowany, po czym nowe trio nagrało płytę „Threeism”. Dokonali tego: A. Józefów, Adam Żuchowski (db) i Luis Mora Matus z Chile (dr, perc).

 

Trio Józefówa nagradzane zostało m.in. na: XV Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni i III RCK Pro Jazz Festival w Kołobrzegu (nagroda indywidualna dla lidera) oraz podczas II edycji  Young Best Jazz na Trzesiecko Jazz Festival w Szczecinku (2009).

 

Znany jazzowy bloger, Adam Baruch (polish-jazz.blogspot.com), o płycie „Threeism” napisał: – „Już od pierwszych dźwięków staje się jasne, że nie mamy do czynienia z „typowym” albumem gitarowego trio, który zazwyczaj ma za zadanie przedstawić wirtuozerię i zatrważającą szybkość gitarzysty. Ta płyta to o wiele poważniejsze, głębokie, introwertyczne i nieco mroczne podejście do
tematu. Wyłania się z niego muzyczna koncepcja i zespołowe traktowanie muzyki rzadko spotykane w takich projektach
.”

 

Na podstawie „Elbląskiej Encyklopedii Muzycznej” Krzysztofa Bidzińskiego.