JOPEK/KLEMENSIEWICZ – ANNA JOPEK & JAKUB KLEMENSIEWICZ

JOPEK/KLEMENSIEWICZ – ANNA JOPEK & JAKUB KLEMENSIEWICZ – duet muzyki improwizowanej założony na początku 2020 roku, który czerpie z twórczości impresjonistów, muzyki ludowej, ale też nie stroni od jazzu. Anna Jopek gra na fortepianie i innych instrumentach klawiszowych, a Jakub Klemensiewicz na saksofonach oraz klarnecie.

 

Zdobyli wiele różnych nagród. Pierwszą było wyróżnienie za aranżację dla Jopek w XII Konkursie JAZZiNSPIRACJE w Lublinie (2021). Później, wspólnie, byli finalistami  Young Crocus Jazz Contest w Zielonej Górze (2021) oraz laureatami  46. Międzynarodowego Konkursu Młodych Zespołów Jazzowych „Jazz Juniors” w Krakowie (2022), 59. Festiwalu „Jazz nad Odrą” we Wrocławiu (2023) oraz 24. Przeglądu Jazzowego Sax Clubu w Gdyni (2023). Występowali też m.in. na XXVIII Komeda Jazz Festival w Słupsku (2023).

 

Wspólnie, z Adamem Skorczewskim (tp) i Michaliną Wesołowską (cello), nagrali płytę „Insight” firmowaną nazwiskiem Anny Jopek, którą nominowano do Fryderyka w kategorii „Jazzowy Debiut Roku” (2023).

 

dyskografia: Insight (2022)