JAZZOWINKI 02

Ruszył nabór do XXIII Ogólnopolskiego Przeglądu Młodych Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni, który potrwa do 17 kwietnia 2021 roku. Do tego dnia kandydaci mogą przesłać na adres: saxclub2020@gmail.com nagrania demo w formacie mp3 oraz krótką informację o sobie samych. Na laureatów czekają: nagrody pieniężne ufundowane przez Miasto Gdynia (10.000 PLN dla najlepszego zespołu i 2.000 PLN dla solisty) oraz sesja nagraniowa w studio Radia Gdańsk i występ na XXIV Festiwalu Jazz Jantar. kontakt: Klub Ucho > 888 832 283 > ucho@ucho.com.pl

www.ucho.com.pl

Lech Wieleba, wywodzący się z trójmiejskiego środowiska jazzowego (Antykwintet), od lat mieszkający i działający w Niemczech i Szwajcarii, kontrabasista wydał album „Bass Poetry”. Jest to podwójne wydawnictwo zawierające CD (9 jego solowych nagrań) oraz DVD (5-minutowa impresja filmowa Clausa Wischmanna). Obwolutę albumu przygotował gdański grafik, Kuba Karłowski.

www.poetic-jazz.com

Na początku kwietnia br. wydana zostanie płyta „Mozart Rocks & Swing”, do nagrania której Marcin Wądołowski zaprosił: Arturka Jurka, Piotra Lemańczyka, Adama Czerwińskiego i Alicję Śmietanę. Jest to wybór fragmentów dzieł Wolfganga Amadeusza Mozarta zaaranżowanych na swojską nutę, który zaprezentowany został podczas Międzynarodowego Festiwalu Mozartiana 2020. Wydawnictwo dostępne będzie zarówno na kompakcie, jak i barwnych płytach winylowych.

https://acrecords.pl/

Lutowy numer Jazz Forum (nr 369/344) jak zwykle sporo jest informacji dotyczących trójmiejskiego środowiska jazzowego – obszerny wywiady z Tomaszem Chyłą i  wspomnienia o perkusiście Antonim Żarskim (North Coast Quintet). Poza tym znalazły się w nim: relacja lutowego festiwalu Szczecin Jazz 2021, zawierająca m.in. pochlebne oceny występów Krystyny Stańko (Fale) i Jerzego Małka (Gravity) oraz recenzje płyt: Krystyny Stańko (Fale), Bernarda Maselego (Drifter), Tomasza Chyły (da Vinci), Patrycji Ziniewicz (List do Czarnego Anioła), Magdy Kuraś (Plony) oraz „Short Farewell” Andrzeja Przybielskiego i Braci Oleś, zawierającej nagrania studyjne z 2003 roku.

http://www.jazzforum.com.pl/