Gedzik Krystyna

Krystyna Gedzik (1989 Brześć, Białoruś) – wokalistka i pianistka jazzowa.  Studiowała w Szkole Muzycznej w Brześciu. Jest też absolwentką Akademii Muzycznej w Gdańsku (klasa Krystyny Stańko).

 

Laureatka kilku konkursów wokalnych – m.in. „Swingujący Kruk” w ramach festiwalu XI i XII „Hot jazz Spring” w Częstochowie (2015-16) oraz finalistką XLIV Old Jazz Meeting w Iławie (2014). Poza tym wystąpiła również na Ladies Jazz Festival w Gdyni – w 2014 roku jako gość Krystyny Stańko i 2016 z własnym recitalem.

 

Śpiewa i gra w zespołach: Wave Orchestra i Formacja 22. Realizuje również autorskie projekty (m.in. „Roots”), m.in. w Teatrze Atelier w Sopocie. Od 3 lat jest rezydentką w kompleksie „Olivia Star” w Gdańsku-Oliwie.

 

W 2014 roku wydała pierwszą autorską płytę: „Folk Inspirations” (2014). Później, w 2023 roku wspólnie Wiktorią Kaszubą (Victoria Kashuba), nagrała album „Samsara”, a w niecały rok później  single’a „Plecionka” w duecie z Piotrem Kosewskim. W 2024 wydana zostanie kolejna jej płyta „Wszystkie dzieci nasze są”.