2023 – ……. – DOBRY WIECZÓR PIANO – Sopot

Dobry Wieczór Piano – zapoczątkowany w przededniu lata 2023 roku cykl niebiletowanych, kameralnych koncertów promocyjnych w zabytkowym, pobudowanym w XVII wieku dworku hrabiego Kajetana Sierakowskiego (Sopot, ul. Czyżewskiego 12). Koncerty odbywają się w soboty cyklicznie – wiosną i lecie w ogrodach, a jesienią i zimą w saloniku Dworku Sierakowskich. W tym samym obiekcie, gdzie funkcjonuje kameralna kawiarnia wysokiej klasy, od 1974 roku z inicjatywy prof. Krzysztofa Sperskiego, w czwartki odbywają się również koncerty muzyki klasycznej, a także liczne wernisaże i spotkania autorskie.

 

Pierwszy koncert w cyklu tygodniowym odbyły się od 23 czerwca roku do 21 października 2023 roku, po czym od 4 listopada do 27 kwietnia 2024 roku miały one miejsce w cyklu dwutygodniowym, który od 4 maja realizowany będzie powtórnie co sobotę.

 

Dotychczas wystąpili/wystąpią solo: Michał Ciesielski (p); Piotr Nadolski (p); Ilona Damięcka (p, voc); Ola Mońko (p); Jan Rejnowicz (p); Piotr Nadolski (p); Leszek Dranicki (g, voc); Cezary Paciorek (p); Jerzy Sapiejewski (p); Irek Wojtczak (as, ss, bcl); Tomasz Szwelik (p); Leszek Kułakowski (p); Jakub Hajdun (p); Jan Jarecki (p) oraz brytyjski pianista Dan Costa (27.04.2024). Pojawiły/pojawią się też duety: Dominik Bukowski i Dominik Kisiel; Adam Skorczewski i Dominik Kisiel; Szymon Łukowski i Michał Gozdek; Mateusz Jaremko i Jan Jarecki; Anna Jopek i Jakub Klemensiewicz; Maja Babyszka i Wojciech Bergiel; Darek Herbasz i Ilona Damięcka; Wojciech Staroniewicz i Artur Jurek ; Leszek Dranicki i Piotr Nadolski; Michał Bąk i Dominik Kisiel oraz Piotr Lemańczyk Trio (Marcin Wądołowski, Piotr Lemańczyk, Adam Golicki) oraz Aleksander Narkun Trio (Aleksander Narkun, Maja Biesek, Adam Pachla.

 

Organizatorem przedsięwzięcia jest Towarzystwo Przyjaciół Sopotu