Delta Secuti – Dominik Bukowski-Dominik Kisiel

15 maja 2021 roku, podczas festiwalu Jazz Jantar w Gdańsku odbyła się premiera płyty „Delta Scuti” duetu Dominik Bukowski – Dominik Kisiel.

Jak napisano w notce informacyjnej: Dominik Bukowski (vib) i Dominik Kisiel (p) to dwóch trójmiejskich muzyków młodego i średniego pokolenia, którzy postanowili połączyć swoje bardzo różne doświadczenia, tworząc tym samym pełen muzycznych kolorów i wolności. Są jak jeden organizm, w którym dwóch muzyków inspiruje się nawzajem i  szuka nowych wspólnych przestrzeni muzycznych. Ich koncerty to otwarte, improwizowane sesje, które pomimo kameralnego instrumentarium zaskakują zarówno ekspresją, jak uduchowioną kontemplacją.

Delta Scuti to odległe gwiazdy, których pulsacja analizowana jest od dłuższego czasu, a najnowsze badania dowodzą, iż ich rytm wcale nie jest chaotyczny, jak wcześniej sądzono, a układa się w sensowne struktury rytmiczne. Zjawisko to stało się inspiracją dla muzyków, którzy poprzez pozornie chaotyczne motywy melodyczno-rytmiczne budują nowe, muzyczne konstelacje.

Płyta zawiera 10 utworów i wydana została przez nową wytwórnię Go North Records.

 

 

fot. Adam Dereszkiewicz