CONFUSION PROJECT

CONFUSION PROJECT – trio założone w lutym 2013 roku w Gdańsku przez Michała Ciesielskiego. Muzycy je tworzący stanowią również trzon sekcji rytmicznej formacji Ad Shave. Grają w nim: Michał Ciesielski (p), Piotr Gierszewski (bg) i Adam Golicki (dr). Dotychczas grali na festiwalach: Jazz Nad Odrą (Wrocław), Jazz w Ruinach (Gliwice), Jazz w Lesie (Sulęczyno), Eksperyment w Zbąszyniu, oraz Slavonic Jazz Meetings, Big Sky i Baikal Waves (Rosja).

Zostali wyróżnieni na School & Jazz Festival w Lubaczowie (2013), festiwalu IX Europejskie Integracje Muzyczne w Żyrardowie (2014) i w tym samym roku dotarli do finału European Jazz Contest w Maastricht (Holandia). W 2017 roku z gościnnym udziałem saksofonisty Andreia Konstantinova zagrali serię koncertów w Rosji i Kazachstanie, a w 2019 miesięczną trasę po Chinach. Występowali również w Holandii i Włoszech.

Dyskografia

Dotychczas nagrali cztery płyty: How To Steal A Piano” (2015);
The Future Starts Now (2015); Primal (2018);
Last (2021).

Na początku 2020 roku zainicjowali akcję „#1CD1tree”, w ramach której za każdą sprzedaną płytę zespół sponsoruje posadzenie jednego drzewka – mimo pandemii posadzono ich z górą pół tysiąca.