BOYS BAND TRIO

BOYS BAND TRIO – zespół, który jeden z dziennikarzy określali mianem jako formacja „avant-jazz z wpływami rocka oraz muzyki klasycznej i etnicznej”, a inny „Trio prezentuje bowiem muzykę trudną do zdefiniowania, opartą na improwizacjach, wizualnie wzbogaconą performance’em”.

 

Zespół powstał w 1999 roku i działał na pewno do roku 2003. Współpracowali w tym czasie z kilkoma osobowościami muzycznej awangardy – Alexander Alexandrov (basson); Noël Akchotë (g, viol); Assif Tsahar (ts) oraz Jerzy Mazzoll, Marek Rogulski, Mikołaj Trzaska i Tymon Tymański.

 

Założycielem tej formacji był gitarzysta, Andrzej Izdebski, grywający również na  gitarze barytonowej. W pierwszym jej składzie grali również: Michał Gos (dr) oraz Bronisław Szałajski, którego zastąpił niebawem Michał Górczyński (ts, cl, bcl, voc).

 

Grywali w trójmiejskich klubach – m.in.: Cyganeria (1999), Żak (2003), ale też w Niemczech, Rosji, Szwecji i Wielkiej Brytanii. Poza tym występowali na festiwalach: „Feta” w Gdańsku (….); Gdynia Summer Jazz Days  (2002), Malta w Poznaniu (….), Warsaw Summer Jazz Days  (….) i Warszawska Jesień (….)

 

Izdebski z Gosem grywał również w duo o nazwie „Sonus Akrobata”.

 

dyskografia: „Curvatura Grande” (2001).