BOTO – Sopot

BOTO – TEATR BOTO (Sopot, ul. Bohaterów Monte Cassino 54B) – kameralne, interdyscyplinarne, „sformatowane na ludzi myślących”, centrum kulturalne, będące też jednym z niewielu miejsc w Trójmieście, gdzie w stałe dni odbywają się jamy i koncerty – blues w poniedziałki, jazz w czwartki, koncerty bardzo różne w piątki.

Teatr BOTO powstał w marcu 2016 roku z inicjatywy Fundacji o tej samej nazwie. Sześć lat wcześniej założyli ją: Sylwia Góra-Weber, Adam Nalepa i Tomasz Weber.  Od tego czasu organizują rocznie, średnio blisko 200 koncertów i 50 spektakli teatralnych oraz festiwale: Sopot Non-Fiction, Konsekwencje Teatralne, Festiwal Teatru i Literatury – Between, Sopot Jazz Festival (współpraca).

 

– „To miejsce, które wymyka się definicjom – jest teatrem, klubem muzycznym, galerią, a przede wszystkim miejscem spotkań, gdzie granice między środowiskami się zacierają (…) (…) Jest przestrzenią wolności” – Magda Boć (aktorka). – „Stworzyli namiastkę kultowego miejsca, punktu, w którym najważniejsze staje się spotkanie ciekawych istot” – Irek Wojtczak (muzyk).