ALMOST GROUP

ALMOST GROUP – trójmiejski  zespół jazzowy, który łączy w swej twórczości klasyczny jazz z brzmieniem akordeonu i akordiny. Zespół powstał w 2012 roku inicjatywy Pawła Nowaka (acc) i Ignacego Jana Wisniewskiego (p), z którymi od początku gra Maciej Sadowski (db), a od 2017 roku również Antoni Wojnar (dr). Wcześniej z zespołami grywali różni perkusiści – m.in. Adam Czerwiński. 

Każdy z muzyków zespołu realizuje się również indywidualnie – Paweł Nowak jest również liderem projektów:  projektów Piaf po Polsku, Milonga Baltica I Trójmiejskie Trio Klezmerskie, założycielem pierwszego w Polsce muzeum akordeonu (Kościerzyna) oraz Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego (Sulęczyno); Ignacy Jan Wiśniewski jest kompozytorem muzyki teatralnej, filmowej i musicali oraz liderem własnego Trio; Maciej Sadowski prowadzi zespoły Kwadrat i LowBow, a Antoni Wojnar tworzy muzykę filmową i został uznany za najlepszego polskiego kompozytora w konkursie Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Transatlantyk 2017.

ALMOST GROUP nagrali dotychczas trzy płyty: Almost Jazz Group & Accordina (2012), Na Kaszëbach (2014) i Fade Out (2017).