Adamowicz Czesław

Czesław Adamowicz – Chester Adamowicz (1940 Datnów k/Kiejdan na Litwie) – klawiszowiec, gitarzysta, saksofonista, wokalista i kompozytor. Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej i podstawowej Szkoły Muzycznej w Gdańsku, a także uczeń Studia Piosenki Renaty Gleinert.

 

Współpracował z Helmutem Nadolskim (Hell Mood), Andrzejem Bieżanem, Andrzejem Przybielskim i Tomaszem Szukalskim. Nagrywał z formacją Mietek Blues Band i muzykami zespołu Baszta. Prowadził zespoły rozrywkowe – Sami, Sekwens z Barbarą Kowalską-Moore, a także Chester Or Chester.

 

W latach 80. prowadził firmę Sequence Music importująca m.in. instrumenty muzyczne, a po zmianach ustrojowych w Polsce zajmuje się rewitalizacją zrujnowanych pałaców i dworów szlacheckich, ale nadal muzykuje i nagrywa dla przyjemności.

 

W latach 80. nagrał i wydał w Niemczach dwa single z Barbarą Kowalską (1979-80) oraz w Polsce, CD i  DVD „Zło dobrem zwyciężaj” w hołdzie ks. Jerzemu Popiełuszce, nagrane w 1984 roku w duecie z Helmutem Nadolskim (2007) oraz płyty: „Queen Balalayka” w duecie z Wadimem Szezhinem (2006) i Tak miało być (2007). Od dłuższego czasu zapowiada wydanie płyty „Chester Bluesman”.