1998 – III SOPOT MOLO JAZZ FESTIVAL

III Sopot Molo Jazz Festival – 7-8 sierpnia 1998

 

7 sierpnia 1998 – Muszla Koncertowa, Molo, Sopot

  • Detko Band ? Jerzy Detko (cl); …………………………………………………….. ……………………………………………………………………………………….….
  • New Coast ’98 – Maciej Sikała (sax); Grzegorz Nagórski (tb);, Cezary Paciorek (p); Janusz Mackiewicz (db); Adam Czerwiński (dr).
  • Marianna Wróblewska + Romuald Sławiński & Rama 111 –  Jan Rejnowicz (key); Przemek Dyakowski i Tadeusz Petrow (sax); Piotr Nadolski (tp); Janusz Mackiewicz (db); Andrzej Śliwa (dr).
  • Wojtasik-Baron Quartet – Piotr Wojtasik (tp); Piotr Baron (sax); Adam Kowalewski (db); Krzysztof Dziedzic (dr).
  • Old Timers + Joe Lee Wilson ? – Henryk Majewski (tp); Andrzej Jagodziński (p); Tadeusz Federowski (dr); ……………………………………………………… + Joe Lee Wilson (voc).
  • Śmietana-Karolak-Czerwiński Trio – Jarosław Śmietana (g); Wojciech Karolak (Hammond org); Adam Czerwiński (dr).

8 sierpnia 1998 – Muszla Koncertowa, Molo, Sopot

  • Jerzy Tatarak Quintet – Jerzy Tatarak (sax); Stanisław Łukowiec (p); Jerzy Czekala (g); Mariusz Bogdanowicz (db); Tytus Jakubowski (dr).
  • Rolnik Stons ? Mariusz Białobrzeski (g), Maciej Mieczkowski (g) – laureat I Ogólnopolskiego Przeglądu Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni.
  • Tomasz Szukalski – Electric Twist Band – Tomasz Szukalski (sax); Marek Napiórkowski (g); Artur Dutkiewicz (key); Adam Kowalewski (bg); Krzysztof Dziedzic (dr).
  • Prowizorka Jazz Band – Stanisław Piotrowski (db); Tomasz Sacha (voc, kazoo); Andrzej Antolak (sax, cl); Jan Kalinowski (g);  Jacek Korohoda (g).
  • Wojciech Staroniewicz – Karambola – Wojciech Staroniewicz (sax); Cezary Paciorek (p); Olo Walicki (db); Cezary Konrad (dr); Robert Majewski (tp); Grzegorz Nagórski (tb); Nippy Noya (perc).
  • Hanna Banaszak & Sami Swoi Orkiestra – Hanna Banaszak (voc); Jan Młynarczyk (tb); Adam Kawończyk (tp); Janusz Witko (cl, as); Władysław Kwaśnicki (as); Jan Gonciarczyk (db); Jarosław Małys (p); Jacek Sobek (dr).

 

Imprezy towarzyszące:

 

  • Włodzimierz Nahorny Trio – Włodzimierz Nahorny (p); Mariusz Bogdanowicz (db); Piotr Biskupski (dr) – Dworek Sierakowskich
  • Jan Ptaszyn Wróblewski Sextet ? Jan Ptaszyn Wróblewski (ts); Henryk Miśkiewicz (as); Robert Majewski (tp); Wojciech Niedziela (p); Jacek Niedziala (db); Marcin Jahr (dr)   – (Kawiaret)
  • Zbigniew Namysłowski ? Zbigniew Namysłowski (as, ss); Krzysztof Herdzin (p); Olo Walicki (db); Grzegorz Grzyb (dr) – (Kawiaret)
  • Kury i Scissorkicks ? Tymon Tymański (db, g, voc); Piotr Pawlak (g); Jacek Olter (dr); ………………………………………………………………… – (Tarasy)
  • III Polsko-niemieckie Warsztaty Jazzowe Band – Adam Czerwiński (dr); Grzegorz Nagórski (tb); ……………………………………………………………. – (Muszla Koncertowa)

 

Dyrektor festiwalu: Marcin Kulwas

 

  • TVP Gdański oraz TV Polonia wyemitowały godzinny reportaż o festiwalu.