1997 – II SOPOT MOLO JAZZ FESTIVAL

II Sopot Molo Jazz Festival – 8-9 sierpnia 1997

 

8 sierpnia 1997 – Muszla Koncertowa, Molo, Sopot.

  • Marching Funk-Dix Band – Piotr Kott (tp); Zbigniew Jaremko (cl); Zbigniew Namysłowski (tb); Piotr Tutka (bj); Michał Wałach (suz); Grzegorz Grzyb (dr); Jacek Namysłowski (march. dr).
  • Skitthegga Swing ft. Eugeniusz Pudelewicz (Norwegia) – Eugeniusz Pudelewicz (ss); Per Kristian Remme (ts); Nils Kiristian Pape (cl); Runa Saether (tp); Sven Tryti (tb); Mauritz Aas (bj); Morten Mortensen (bg); Dag Henning Saether (dr).
  • Jerzy Duduś Matuszkiewicz ? Jerzy Duduś Matuszkiewicz (sax); …………… …………………………………………………… + Zbigniew Namysłowski (sax).
  • Krzysztof Sadowski Quartet + Marysia Sadowska & Jan Izbiński– Krzysztof Sadowski (Hammond org); Tomasz Kupiec (bg); Eryk Kulm (dr) + Maria Sadowska (voc) i Jan Izbiński (g, voc).
  • Wojciech Staroniewicz Quartet – Wojciech Staroniewicz (sax); Cezary Paciorek (p); Olo Walicki (db); Cezary Konrad (dr).
  • Anna Maria Jopek + Janusz Szrom – Jazzowe Poetycje – Anna Maria Jopek (voc); Wojciech Niedziela (p); Jacek Niedziela (db); Marcin Jahr (dr); Piotr Baron (sax).
  • Chico Freeman (USA) + Andrzej Jagodziński Trio – Chico Freeman (sax); (Andrzej Jagodziński (p); Adam Cegielski (db); Czesław Bartkowski (dr).

9 sierpnia 1997 – Muszla Koncertowa, Molo, Sopot.

  • Jazz Band Ball Orchestra + Carmen Moreno & Jan Walasek – Carmen Moreno (voc); Jan Walasek (sax); Jan Kudyk (tp); Jacek Mazur (ts, cl); Marek Michalak (tb), Wojciech Groborz (p); Tolek Lisiecki (db); Zdzisław Gogulski (dr).
  • Frank Carlberg Quartet (Finlandia) ft. Christine Correa (Indie) – Frank Carlberg (p); Christine Correa (voc); Olo Walicki (db); Jacek Olter (dr).
  • Zbigniew Lewandowski Septet – Zbigniew Lewandowski (dr); Maciej Sikała (ts, ss); Piotr Baron (as), Grzegorz Nagórski (tb), Wojciech Niedziala (p); Jacek Niedziela (db).
  • Jan Ptaszyn Wróblewski Quintet + Henryk Miśkiewicz – Jan Ptaszyn Wróblewski (ts); Robert Majewski (t); Andrzej Jagodziński (p); Jacek Niedziela (db); Michał Miśkiewicz (dr) + Henryk Miśkiewicz (as).
  • Zbigniew Namysłowski Quintet– Zbigniew Namysłowski (sax); Krzysztof Herdzin (p); Cezary Paciorek (acc); Olo Walicki (db); Grzegorz Grzyb (dr).
  • Arthur Blythe (USA) & Leszek Możdżer Trio – Arthur Blythe (sax); Leszek Możdżer (p); Sławomir Kurkiewicz (db); Michał Miśkiewicz (dr).

Imprezy towarzyszące:

 

Jazz Tradition – Sopot, Mała Scena (na deptaku)

  • Iza Zając & Sami Swoi Orkiestra – Iza Zając (voc); Jan Młynarczyk (tb); Adam Kawończyk (tp); Janusz Witko (cl, as); Władysław Kwaśnicki (as); Jan Gonciarczyk (db); Jarosław Małys (p); Jacek Sobek (dr).
  • Rama 111 – Jan Rejnowicz (key); Przemek Dyakowski; Piotr Nadolski (tp); Jan Młynardzyk (tb); Janusz Mackiewicz (db); Andrzej Śliwa (dr).
  • Detko Band ? Jerzy Detko (cl); Hubert Paździor (p); Jerzy Jamróz (tp); Stanisław Suchecki (tb); Wiesław Damięcki (bg); Janusz Odziomek (bg); Janusz Zagrodzki (dr).
  • Jacek Siciarek & Band – Jacek Siciarek (g, voc); Wojciech Staroniewicz (sax); Cezary Paciorek (key, acc); Janusz Mackiewicz (bg); Cezary Konrad (dr).

 

Scena Plenerowa Sax Clubu – Gdynia Orłowo

  • Leszek Dranicki & Maciej Sikała –  Leszek Dranicki (g, voc); Maciej Sikała (sax).

 

Kawiaret – Sopot

  • Hell Mood Nadolski & Janusz Hajdun– Helmut Nadolski (db); Janusz Hajdun (p).
  • LudzieMichał Bunio Skrok (sampl, bg); Tomasz Pogorzelski (p); Tomasz Pańków (tp); Krzysztof Topolski (sampl, dr); Piotr Szwabe (painting).

 

Festiwal Kameralnych Form Jazzowych – Dworek Sierakowskich – Sopot

  • Ewa Uryga – Soul & Gospel – Ewa Uryga (voc); Dariusz Ziółek (bg); Dariusz Janus (dr).
  • Dorota Miśkiewicz – Dorota Miśkiewicz (voc); Marek Napiórkowski (g); Sławomir Kurkiewicz (db); Teferi Assafa (perc).
  • Anna Maria Jopek – Jazzowe Petycje + Janusz Szrom – Anna Maria Jopek (voc); Wojciech Niedziela (p); Jacek Niedziela (db); Marcin Jahr (dr); Piotr Baron (sax).

 

Po koncertach w barze Fregata na Molo odbywały się jam-sessions prowadzone przez trio w składzie: Janusz Mackiewicz (db); Cezary Paciorek (key); Jacek Olter (dr).

 

W ekologicznej restauracji „Pod psią i kocią łapą” (ul. Fiszera 3/1) eksponowana była wystawa fotograficzna Łukasza Gawrońskiego.

 

Dyrektor festiwalu: Marcin Kulwas